⚠️ Zapisy na kurs finansowy CROWN w naszej wspólnocie są chwilowo wstrzymane, ale może Kurs Alpha? 😇

Poniżej zamieszczamy informacje pochodzące z oficjalnej strony kursu: http://www.crown.org.pl/

Kurs jest przeznaczony dla każdego kto chce poznać biblijne zasady zarządzania pieniędzmi i zacząć stosować je w życiu.

Kurs trwa 10 spotkań, polega na studium Pisma Świętego, samodzielnym wykonywaniu praktycznych zadań z Podręcznika Uczestnika oraz uczestnictwie w spotkaniu małej grupy. Można w nim uczestniczyć indywidualnie lub ze współmałżonkiem.

Dzięki uczestnictwie w kursie można:

 1. nauczyć się unikać najczęściej popełnianych błędów w dziedzinie finansów;
 2. pogłębić rozumienie pracy;
 3. nauczyć się szukania mądrej rady w słowie Bożym;
 4. stworzyć dobrze działający budżet;
 5. poznać jakie znaczenie ma obdarowywanie innych;
 6. zaplanować rozsądny system oszczędzania i inwestowania;
 7. opracować sposób wyjścia z długów;
 8. zyskać motywację do bycia uczciwym;
 9. pogłębić relację z Bogiem.

To wszystko ma na celu pomóc uczestnikom nauczyć się zadowolenia z sytuacji finansowej, w której się znajdują, wejść na drogę prowadzącą do wolności finansowej i uwolnić się od niepotrzebnych zmartwień związanych z finansami.

Uczestnicy kursu korzystają z następujących materiałów:

 • książki „Twoje pieniądze się liczą”
 • Podręcznika Uczestnika
 • Zeszytu Zastosowań Praktycznych

Materiały posiadają Imprimatur nr 3571/D/2013 udzielone przez Kurię Metropolitalną Warszawską.

Zeszyt Zastosowań Praktycznych zawiera praktyczne wskazówki jak:

 1. rejestrować wydatki,
 2. sporządzić bilans majątkowy,
 3. ułożyć harmonogram spłaty długów,
 4. układać budżet,
 5. inwestować na przyszłość,
 6. przygotować spadek,
 7. określić finansowe cele życiowe.

W 2015 roku kurs CROWN w naszej wspólnocie ukończyło 5 uczestników. 10 spotkań – 10 tygodni ze słowem Boga. Kurs okazał się niezwykle owocny. Zamiast komentarza na zakończenie postanowiliśmy zamieścić wyczerpującą opinię jednego z uczestników kursu.
Trzeba wpierw zacząć od tego, że dla osoby nie mającej w nawyku czytania Biblii każdego dnia jest to świetny program „odnowy duchowej” ponieważ mobilizuje aby przeczytać przynajmniej mały fragment Pisma Świętego codziennie.
Jest to niesamowity skarb, który powoduje znaczne przybliżenie się do Pana Boga.

Następnie trzeba zwrócić uwagę, że żadna osoba wychowana w wierze chrześcijańskiej nie przypuszczała do momentu zetknięcia się z tym opracowaniem, że w Piśmie Świętym jest tak wiele napisane o relacji Boga, Ludzi i ich bogactwa, pieniędzy i wszelkiej własności. Powoduje to bardzo szerokie otwarcie oczu na to co mówi Pismo Święte w tym obszarze. Uczestnik kursu po stokroć w trakcie zgłębiania Pisma Świętego przy kolejnych punktach w kolejnych rozdziałach zdaje sobie sprawę, że nawet nie pomyślał o czymś, że może być złe i sprzeczne z nauczaniem Pana Boga, a po chwili od przeczytania danego wersu w mgnieniu oka uświadamia sobie, że faktycznie jest to niewłaściwe. Zaskoczenie jest tym większe im więcej lat żyjemy na tym świecie przez co wiek nie stanowi jakiejkolwiek bariery do przystąpienia do tego kursu. Otwarcie swojego umysłu na przestawienie swoich przyzwyczajeń z zakresu finansów na właściwe tory jest tym cięższe im bardziej Tobie się wydaje drogie Bracie i Siostro, że wiesz na ten temat bardzo dużo lub jesteś przekonany, że taki kurs jest Tobie nie potrzebny… nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo się mylisz.

Aktualnie jesteśmy małżeństwem z młodym stażem i spodziewamy się dziecka. Po odbyciu tego kursu poczuliśmy, że tak mało wiemy o nauczaniu Pana Boga, że tak wiele musimy się jeszcze nauczyć, tak wiele złych przyzwyczajeń musimy zmienić aby móc żyć zgodnie z Pismem Świętym. Ile byśmy dali aby móc odbyć ten kurs w wieku 18-19 lat. Tak wiele nauki o finansach było nam potrzebne już wtedy. Z drugiej strony tak bardzo się cieszymy, że odbyliśmy ten kurs w tak ważnym dla nas momencie w tej chwili i, że już teraz możemy czerpać z wiedzy zdobytej na tych spotkaniach pełnymi garściami.

Na zakończenie najpiękniejsza rzecz jaką wyciągnęliśmy z kursu Crown to czerpanie z błogosławieństwa Pana Boga dzięki temu, że aktualnie więcej dajemy, że w ogóle otworzyliśmy swe serca na dawanie dla biednych, chorych, dla misjonarzy. Możemy w bardzo prosty sposób czerpać z łaski Pana Boga wspierając te inicjatywy, które niosą realną pomoc. Pragnąc szerzyć Słowo Boże w rejonach skrajnej biedy możemy naprawdę korzystać z łaski wspierania szczytnych misyjnych inicjatyw. Tak ogromnie jesteśmy wdzięczni za ten dar dawania, na który byliśmy do tej pory praktycznie ślepi…

Szeroko uśmiechamy się na myśl, że kolejne osoby zanurzą się w moc Pisma Świętego jeszcze głębiej.

Chwała Panu!